• Povećaj font
  • Osnovni font
  • Smanji font
  • Layout: 2 Left columns + Mainbody
  • Layout: Mainbody + 2 Right columns

4. Kolo kupa i Finale Republike Hrvatske u daljinskom plivanju perajama

E-mail Ispis PDF

4. Kolo kupa i finale Republike Hrvatske u daljinskom plivanju perajama, Zagreb - Jarun, 19.09. 2009.

Natjecanje se održavalo na jezeru Športsko rekreacijskog centra Jarun na Veslačkoj stazi u Zagrebu, dužina staze bila je 4000m za skupine A, B, C i V, te 500m za skupinu D i E po pravilima HRS-a.
Natjecanje se održavalo u muškoj i ženskoj konkurenciji i broj natjecatelja nije bio ograničen.
Samu odgovornost snosio je HRS i DPS (Društvo za podvodne sportove) Zagreb kao organizator i domaćin natjecanja.
Plasman se određuju u pojedinačnoj ženskoj i muškoj konkurenciji, apsolutno za kategorije A, B, C i V, te posebno za sve kategorije, kadeti kategorije D i E.
Bodovanje se vrši pomoću tablica HRS-a, a u svrhu završnog plasmana klubova, te izbora najuspješnijeg natjecatelja prema pravilima za KUP RH u DPP-u. U konkurenciji kadeta i seniora određuje se konačni pojedinačni i klupski plasman.

Nagrade: Pehar za ukupni klupski plasman za 1, 2 i 3 mjesto, medalje za 1, 2 i 3 mjesto pojedinačno u muškoj i ženskoj konkurenciji apsolutno prema Pravilima HRS-a, za kategorije juniora, kadeta i veterana diplome.
Finalne utrke određuje i konačni plasman u konkurenciji kadeta i seniora, te podjelu medalja i pehara u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Start utrke za skupinu D i E počeo je u 13:00 sati, a za skupine A, B i C počeo je u 13:30. Vrijeme je bilo djelomično sunčano.
Za prvu utrku D i E skupine na 500m, sudjelovali su Nikola Vojnović i Luka Vojnović gdje su postigli odlične rezultate. Nikola Vojnović je završio na 3. mjestu, a Luka Vojnović na 2. mjestu skupine E.
Za drugu utrku skupine A, B i C koja je bila na 4000m, sudjelovali su Ana Marija Krivec i Nebojša Vojnović. Ana Marija Krivec je završila utrku na 1. mjestu u svojoj A kategoriji, te je u apsolutnoj kategoriji završila na 3. mjestu, a Nebojša Vojnović završio je na 2. mjestu u svojoj A kategoriji, te u apsolutnoj kategoriji je završio na 5. mjestu.

VAŽNO: Nebojša Vojnović koji je sudjelovao na svim natjecanjima plivačkog maratona u DPP-u, čime je postigao odlične rezultate i po sveukupnom zbroju bodova u apsolutnoj kategoriji A, B i C skupine, time je proglašen Državnim prvakom Republike Hrvatske za 2009 godinu.

Kompletni rezultati utrke + ukupni konačni poredak prikazani su ovdje u tablicama:

Utrka 500 m – Muški

Rbr

Ime i Prezime

Startni broj

Spol

God.

Kat.

Klub

Rezultat

Bodovi

1.

TONI KLOPAN

23

M

1998

E

KPA KOSTRENA

00:08:10

2.

LUKA VOJNOVIĆ

3

M

1999

E

DPS

00:10:40

3.

NIKOLA VOJNOVIĆ

4

M

1999

E

DPS

00:10:45

4.

SLAVKO TELEMAR

32

M

1998

E

KPA DRAVA

00:11:13

5.

LUKA ŠTRITOF

5

M

1999

E

DPS

00:11:40

Utrka 4000 m – Muški

Rbr

Ime i Prezime

Startni broj

Spol

God.

Kat.

Klub

Rezultat

Bodovi

1.

VLADIMIR ŠOŠTARIĆ

18

M

1990

A

RK ŠODERICA

00:58:33

82

2.

NEBOJŠA VOJNOVIĆ

2

M

1976

A

DPS

00:58:46

78

3.

IGOR RAK

28

M

1988

A

KPA DRAVA

1:01:22

72

 

KUP REPUBLIKE HRVATSKE U DALJINSKOM PLIVANJU PERAJAMA + UKUPNI REZULTATI FINALA ZA 2009.

Rbr

Ime i Prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

1. KOS 2. KAR 3. MED 4. ZAG

Ukupno

1.

ROBERT ČUPEV

M

1976

A

KOSTRENA

100

100

0

0

200

2.

RUBES LEVADA

M

1978

A

GERONIMO

93

0

0

0

93

3.

MATIJA AVIROVIĆ

M

1994

C

DRAVA

100

0

0

100

200

4.

ALEN MILEK

M

1993

B

ŠODERICA

100

0

0

93

193

5.

NEBOJŠA VOJNOVIĆ

M

1976

A

DPS

78

87

93

78

336

6.

DOMINIK ĐURĐ

M

1994

C

ŠODERICA

93

0

0

93

186

7.

KARLO KOCIJAN

M

1994

C

ŠODERICA

87

0

0

93

180

8.

MARIO VLAHINJA

M

1993

B

DRAVA

93

0

0

100

193

9.

VLADIMIR ŠOŠTARIĆ

M

1990

A

ŠODERICA

66

93

0

82

241

10.

MARKO SREMEC

M

1993

B

ŠODERICA

87

100

0

0

187

11.

IGOR RUBINIĆ

M

1994

C

KOSTRENA

82

0

0

0

82

12.

MARINO CETINA

M

1994

C

KOSTRENA

78

100

100

0

278

13.

SAŠA SARAGA

M

1964

A

GERONIMO

54

0

0

0

54

14.

DAVOR KEGLEVIĆ

M

1975

A

DPS

51

0

0

0

51

15.

JOSIP PAPST

M

1986.

A

KARLOVAC

0

82

0

0

82

16.

HRVOJE IVKOVIĆ

M

1986.

A

KARLOVAC

0

78

0

0

78

17.

MILAN GOŠTIN

M

1989.

A

KARLOVAC

0

75

0

0

75

18.

MARK LEVATIĆ

M

1995.

C

ŠODERICA

0

93

0

0

93

19.

MATEO BAČIĆ

M

1996.

D

KOSTRENA

0

100

0

0

100

20.

LUKA RADOŠEVIĆ

M

1997.

D

MLADOST

0

93

0

0

93

21.

TONI KLOPAN

M

1998.

E

KOSTRENA

0

100

0

0

100

22.

SAŠA KUTLAČA

M

1992.

B

MLADOST

0

0

100

0

100

23.

MIRSAD GERZIĆ

M

1994.

A

MLADOST

0

0

82

0

82

24.

DUŠKO BALVAN

M

1948.

A

MLADOST

0

0

78

0

78

25.

MATKO NOVAK

M

1995.

C

GERONIMO

0

0

80

87

167

 

 

Sponzori

Di Nautika
Dragorlux
Apnos - Diving Experts