• Layout: 2 Left columns + Mainbody
  • Layout: Mainbody + 2 Right columns

Prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju

E-mail Ispis PDF

U nedjelju 8. veljače DPS Zagreb je sudjelovao na Prvenstvu Primorsko-Goranske županije u plivanju perajama i brzinskom ronjenju koje se održavalo u Rijeci. Za DPS su nastupili : Petra Šoštarić Vulić, Laura Strmo i Lovro Strmo.

Prva utrka na rasporedu bila je 50m PP( plivanje perajama) za žene u kojoj su nastupile obe naše predstavnice. Petra je plivala 24:17 i tako osvojila odlično prvo mjesto, došavši prije dvije seniorke. Laura je plivala 26.95 što je odlično vrijeme za mlađu kadetkinju, a to pokazuje i činjenica da je ukupno četvrta, ostavivši iza sebe neke starije djevojke. Nakon žena na red su došli i muški natjecatelji u istoj disciplini. Tu sam ja nastupao i osvojio drugo mjesto s vremenom 19.36. Prvo mjesto uzeo je Igor Žagar iz Rk Geronimo sa sjajnim vremenom 18:57. Zadovoljni i ohrabreni otplivanim rezultatima uzbuđeno smo isčekivali sljedeću disciplinu...200m PP u kojoj su djevojke ponovno plivale zajedno. Petra je otplivala 2:03:19 i osvojila je 4.mjesto. Laura je plivala 2:13,90 i tako poboljšala svoj rezultat za 4 sekunde. Time su cure završile svoj dio natjecanja. Meni je još preostalo 100m brzinsko ronjenje. Nažalost nisam mogao nastupiti u toj disciplini jer nisam uspio dobiti bocu na vrijeme, tako da sam umjesto toga plivao 100m PP van konkurencije. Otplivao sam jako dobro, 42:50, brže od svih natjecatelja s bocama .Sve u svemu natjecanje je bilo dobro. Rezultati su solidni i još jednom smo pokazali da iako smo malobrojni da smo u samom vrhu po kvaliteti. Organizacija je također bila dobra i nemam zamjerki što se toga tiče. Želio bih čestitati djevojkama na sjajnim rezultatima !!!